آهنگهای ویژه

 • فرزاد فرزین

  عشق زیاد

 • میثم ابراهیمی

  شدی عشقم

 • محسن چاوشی

  ذره بین

 • دانلود آهنگ حتی نباشی اینجا از سعید آذر

  سعید آذر

  حتی نباشی

 • گرشا رضایی

  سمفونی

 • مسعود حکاک

  باور کن

 • فرزاد فرخ

  امضای عشق

معرفی و نقد سریال شاه ته جویونگ King Dae Jo Young

3

معرفی و نقد سریال شاه ته جویونگ King Dae Jo Young

زیباترین و گران ترین سریال کره …. به جرات میگم رو دست جومونگ و امپراطور باد ها زده

معرفی و نقد سریال شاه ته جویونگ King Dae Jo Young

این درام حماسی درباره شاه جویونگ و قهرمانان دوره سلطنت بال هائه ست که به سال1300 قبل بر میگردد.نقش دائه جویونگ را “چویی سو جونگ” یا همان “گونگبوک جانگ بوگو”در امپراطور دریا بازی میکند.

تلویزیون کره با پخش سریال شاه دائه جویونگ  King Dae Jo Young در سال ۲۰۰۷ ، اغلب مردم کره وحتی مردم سایر کشور ها که بیننده چنین سریال های تاریخی هستند ، به خود جلب کرده است درایران نیز طرفداران بی شماری را به خود جذب نمود

به طوری که اکنون از اکثر افرادی که سریال های تاریخی کره را دنبال می کنند پرسیده شود ، بهترین سریالی که تاکنون دیده اید نام ببرید ، اکثراً نام سریال شاه دائه جویونگ را به زبان خواهند آورد…

دائه جویونگ یا ته جویونگ (به کره‌ای:대조영)، درام تاریخی محصول سال ۲۰۰۶ کرهٔ جنوبی با بازی چوی سو جونگ است که در سال ۲۰۰۶ از شبکهٔ کی‌بی‌اس پخش گردید.

داستان این سریال پیرامون سقوط و فروپاشی گوگوریو و تاسیس بالهایی می‌باشد.

این سریال در ابتدا برای ۱۰۰ قسمت برنامه‌ریزی شده بود ولی به دلیل استقبال زیاد ازین سریال در کره ۳۴ قسمت اضافه شد.

موضوع این سریال مربوط به زمان حکومت آخرین پادشاه گوگوریو (بوجانگ) می‌باشد. در این دوره امپراطوری تانگ، گوگوریو را سوژهٔ حمله قرار داده و لشکرکشی آن‌ها همیشه از منطقه لیائودونگ شروع می‌شود که به دلیل کوهستانی بودن آن منطقه و رهبری فرد لایقی به نام یانگ مانچون، فرماندار قلعه آنسی، همیشه برای گوگوریو پیروزی می آورد. در اولین حملهٔ تانگ به گوگوریو، در این قلعه پسری به دنیا می‌آید که به گفتهٔ ستاره‌شناسان در آینده امپراتور خواهد شد و این شایعه دهن به دهن به پایتخت و به گوش یئون گائه سومون، سپهسالار گوگوریو، می‌رسد. او که برای جنگ با تانگ همراه ارتش به انسی می‌رفت با شنیدن این شایعات خشمگین شد و هنگام رسیدنش به دنبال آن بچه گشت. پدرش ته جونگ‌سانگ، یک سردار ساده ارتش است نیز تلاش می‌کند تا وانمود کند فرزندش دختر است اما موفق نمی‌شود و پس از ماجراهایی می‌گریزند و مجبور می‌شود همسر و فرزندش را به رودخانه بیندازد و خود سربازان را عقب نگه دارد که در این بین تعدادی ماهی‌گیر، همسر و فرزندش را یافته و وقتی هویت آن دو را می‌فهمند به پایتخت تحویل می‌دهند.

وزیر جنگ نیز شخصاً به این قضیه رسیدگی می‌کند و چون دلش به حال نوزاد سوخته بود وی را به عنوان یک برده بزرگ می‌کند. این بچه که دائه جویونگ نام دارد با ذکاوت و پشت کار خودش به تدریج مراحل پیشرفت را طی نموده و وقتی به سن جوانی می‌رسد هویت خویش را می‌یابد و سپهسالار نیز به او اجازه رفتن می‌دهد.

ژانر فیلم: تاریخی ، رزمی

منتشر شده تا: 134

زبان فیلم: کره ای

سال انتشار: ۲۰۰۷

بازیگران اصلی :

چوی سو جونگ در نقش ته جویونگ؛ سردار پادشاهی گوگوریو و بنیان‌گذار پادشاهی بالهایی

لی دوک هوا در نقش سو رینگی؛ سردار امپراطوری تانگ

جونگ بو سوک در نقش لی کایگو؛ فرمانده خیتان ها

پارک یه جین در نقش چولین؛ دختر خان خیتان ها

هونگ سو هیون در نقش سوک یئونگ؛ شاهدخت گوگوریو و برادرزاده پادشاه بوجانگ

 

دانلود سریال شاه ته جویونگ King Dae Jo Young 2007

لینک کوتاه
21 نوامبر 23
بدون دیدگاه
155 بازدید

اشتراک گذاری

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها