بیا تو ملودی بزرگترین مرکز دانلود اهنگ جدید

دانلود سریال افسانه شجاعان

دانلود سریال مانکن دانلود سریال افسانه شانارا دانلود فیلم ایرانی دم سرخ ها

مطالب محبوب

مطالب جديد

دانلود سریال افسانه شجاعان

bia2melody

دانلود سریال افسانه شجاعان با کیفیت عالی HD TVRip

سریال افسانه شجاعان تا قسمت آخر به روز رسانی شد

دوبله فارسی

Xiao-Ao-Jiang-Hu

حجم میانگین : ۴۰۰ مگابایت – کیفیت عالی HD TVRip

ژانر : ماجراجویی , درام , فانتزی

تعداد قسمت : ۳۸ قسمت – پخش از شبکه نمایش

زبان : دوبله فارسی صدا سیما

افسانه شجاعان (Xiao Ao Jiang Hu ،笑傲江湖، شیائو آئو جیانگ خو) نام سریالی تلویزیونی است که در سال ۲۰۰۱ در شبکه سی‌سی‌تی‌وی چین پخش شد. دارای 38 قسمت و با بازی لی یا پنگ و شو چینگ و به تهیه کنندگی جانگ جی جونگ و کارگردانی خوآنگ جیئن جونگ و یوئن بین است. این سریال بر اساس رمانی نوشته جین یونگ سال ۱۹۶۷ است.

خلاصه سریال : 

ماجرای سریال دربارهٔ جوانی به نام لینگ‌خو چونگ است. بچه یتیمی که توسط استاد یوئه بو چون و همسرش بزرگ شد. او شاگرد اول یوئه بو چون (رئیس گروه خوآشان) است. بسیاری از شمشیرزن‌ها و رزمی‌کارهای آن زمان به دنبال دست‌نوشته آموزش شمشیرزنی بی شیه (شمشیرزنی پیشرفته) بودند که کسی آن را یاد می‌گرفت قدرتش تا حد شکست‌ناپذیر شدن افزایش پیدا می‌کرد. دست‌نوشته آموزش شمشیرزنی بی شیه در دست خانواده لین قرار داشت. رئیس گروه چینگ‌چنگ، یو تانگ خای برای به دست آوردن این دست‌نوشته و هم به خاطر کینه‌ای که نسبت به این خانواده داشت با نقشه‌ای قصد حمله به این خانواده را داشت. خانواده لین گارد حفاظتی فو وِی در فو جیان هستند با اتفاقات مرموز و کشته شدن تعدادی از افرادش که پیش می‌آید آنها تصمیم به فرار می‌گیرند که در واقع تله گروه چینگ‌چنگ است. گروه چینگ‌چنگ آقا و خانم لین را دستگیر ولی پسرشان لین پینگ جی با دخالت لینگ‌خو چونگ و دختر استاد یوئه، یوئه‌لینگ‌شان از دست آنها فرار می‌کند. و در ادامه لینگ‌خو چونگ مجبور است با گروه چینگ‌چنگ مبارزه کند ودر انتها پیروز می گردد.

دانلود همه قسمت های سریال افسانه شجاعان

افسانه شجاعان_E01 – 386.6 MB
افسانه شجاعان_E02 – 304.6 MB
افسانه شجاعان_E03 – 312.8 MB
افسانه شجاعان_E04 – 462.7 MB
افسانه شجاعان_E05 – 383.1 MB
افسانه شجاعان_E06 – 354.8 MB
افسانه شجاعان_E07 – 285.3 MB
افسانه شجاعان_E08 – 416.5 MB
افسانه شجاعان_E09 – 404.2 MB
افسانه شجاعان_E10 – 410.3 MB
افسانه شجاعان_E11 – 409.3 MB
افسانه شجاعان_E12 – 326.8 MB
افسانه شجاعان_E13 – 394.3 MB
افسانه شجاعان_E14 – 081.6 MB
افسانه شجاعان_E15 – 295.2 MB
افسانه شجاعان_E16 – 303.2 MB
افسانه شجاعان_E17 – 419.4 MB
افسانه شجاعان_E18 – 422.3 MB
افسانه شجاعان_E19 – 334.6 MB
افسانه شجاعان_E20 – 186.7 MB
افسانه شجاعان_E21 – 396.4 MB
افسانه شجاعان_E22 – 409.8 MB
افسانه شجاعان_E23 – 377.9 MB
افسانه شجاعان_E24 – 402.9 MB
افسانه شجاعان_E25 – 397.6 MB
افسانه شجاعان_E26 – 512.1 MB
افسانه شجاعان_E27 – 579.5 MB
افسانه شجاعان_E28 – 418.2 MB
افسانه شجاعان_E29 – 370.3 MB
افسانه شجاعان_E30 – 396.6 MB
افسانه شجاعان_E31 – 380.5 MB
افسانه شجاعان_E32 – 384.1 MB
افسانه شجاعان_E33 – 422.8 MB
افسانه شجاعان_E34 – 395.4 MB
افسانه شجاعان_E35 – 342.1 MB
افسانه شجاعان_E36 – 359.2 MB
افسانه شجاعان_E37 – 375.5 MB
افسانه شجاعان_E38 – 351.4 MB

نقدسريال افسانه شجاعان

«افسانه شجاعان» دارای ویژگی هایی است که آن را از نمونه های مشابه چنین سریال هایی که پیش از این نیز دیده ایم ، متمایز می کند. از این رو کوشش خواهم کرد تا ضمن نگاهی اجمالی به این ویژگی ها بپردازم .

پیشنهاد ویژه
دانلود کامل سریال Doctor Who

جذابیت های نمایشی هنرهای رزمی

طبعا نخستین پرسشی که بیننده این سریال را به خود مشغول می کند این است که «دلیل جذابیت افسانه شجاعان در چیست؛» پاسخ به این پرسش ، نیازمند بررسی رویکردها و ساختار سریال است . «افسانه شجاعان» داستان شخصیت هایی را روایت می کند که در تعریفی کلی ، خود این افراد از آن با نام «جامعه رزمی کاران» یاد می کنند. در واقع ، داستان سریال درباره جنگجویان ، قهرمانان و پهلوانانی است که به فنون متفاوتی از هنرهای رزمی آگاهند. هر قشر از این رزمی کاران ، دارای دسته و گروه خاصی هستند و در مبارزات خود از سبک ، روش و فنونی متفاوت از سایر قشرها استفاده می کنند. ویژگی های هنرهای رزمی تا آن اندازه هست که بتواند براحتی دستمایه اثری نمایشی قرار گیرد؛ همچنان که هنوز هم در سطح دنیا فیلمهای موسوم به «رزمی» با حضور بازیگران نام آشنا تولید می شود و تماشاگران خاص خود را هم دارد. پس در نخستین سطح ، «افسانه شجاعان» قابلیت نمایشی فراوانی برای «سرگرم کردن تماشاگر» دارد.این ویژگی سرگرم کنندگی ، خصوصیتی است که به طور طبیعی هر اثر نمایشی «باید» داشته باشد و فراموش نکنیم که نمونه های مشابه دیگری – همچون سریالی چینی با جغرافیای محوری «لیان شامپو» – نیز دارای چنین رویکردی بوده اند. اما چرا در ارزیابی «افسانه شجاعان» ، آن را در جایگاه متفاوت تری قرار می دهیم و واجد ارزشهای هنری بیشتری می دانیم؛
مضمون
هر اثر هنری – یا با گرایش های هنری – همواره از سطوح و لایه های متعددی شکل می گیرد و کامل می شود. هر چه تعدد لایه های یک اثر هنری بیشتر باشد و مخاطب را بیشتر به خود مشغول کند تا بتواند به درک و کشف سطح تازه ای از سطوح آن دست یابد ، آن اثر جذابیت های بالقوه بیشتری را همراه دارد. با چنین نگرشی است که اگر به سریال «افسانه شجاعان» دقت کنیم ، بارقه هایی از این تعدد سطوح را شاهدیم . همچنان که اشاره شد، داستان دنیای رزمی کاران و هنرهای رزمی آن اندازه جذاب هست که مخاطب را برای دنبال کردن ماجراها ترغیب کند. در لایه ای دیگر، داستان سریال علاوه بر این که «قصه» تعریف می کند، به «معنا»های کلان تری اشاره و تاکید دارد. فراموش نکنیم که در ورزشهای رزمی یا به تعبیری دیگر «هنرهای رزمی» ، مساله تزکیه نفس ، خویشتنداری ، انسان پاک بودن و نظایر این صفات ، از طریق مهار نیروهای درونی و به دست آوردن پالایش روحی امکانپذیر است . به این ترتیب ، داستان سریال ، از سطح یک قصه ساده سرگرم کننده در می گذرد و به ارائه معناهای کلان تری درباره «نفس» ، «خویشتن آدمی» ، «قدرت» ، «حکومت بر دل یا جسم» و نظایر آن می پردازد. در چنین رویکردی است که «نبرد خیر و شر» ، به عنوان یکی از ویژگی های قصه های اخلاقی ، جایگاه درست خود را در سریال پیدا می کند. بیننده می خواهد بداند کدامیک از دو سوی این نبرد، سرانجام پیروز خواهد شد؛ اکنون پرسشی که مطرح می شود این است : «مگر سریال هایی نظیر همان مورد اشاره شده ، درباره نبرد خیر و شر نبوده اند؛» گرچه پاسخ این سوال مثبت است ؛ اما نباید فراموش کرد که هر اثر هنری – و در اینجا نمایشی – از طریق دو وجه «مضمون» و «قالب» هویت می یابد.
نحوه روایت و تاثیر آن بر قالب
آنچه یک مضمون جذاب را «نابود» می کند یا به آن «اعتلائ» می بخشد ، «فرم» یا همان «قالب» است . بدون قالب مناسب ، هیچ محتوایی قابلیت عرضه پیدا نمی کند و در ادامه نیز روشن نمی شود که تا چه اندازه این محتوا، جذاب و ارزشمند بوده . در سریال «افسانه شجاعان» این فرم و محتوا تا اندازه زیادی بر هم منطبق است . داستان سریال براساس «افسانه» روایت می شود. یعنی اعمال و کارهایی از شخصیت ها سرمی زند که تنها در قالب افسانه باورپذیر است . پرشهای بسیار بلند از تپه ای به تپه ای یا از ساختمانی به ساختمانی دیگر، نمونه ای از این ویژگی های افسانه وار سریال هستند. در این نوع روایت ، بسیاری از ناممکن ها امکان وقوع می یابند و بسیاری از تخیلات ، جامه واقعیت می پوشند. به این ترتیب ، این نحوه روایت داستان ، بر جذابیت آن می افزاید و نیز امکان ارائه قالبی متفاوت تر را فراهم می آورد.
فرم در افسانه شجاعان

به طور روشن و مشخص ، آنچه سریال «افسانه شجاعان» را از بسیاری نمونه های مشابه جدا می کند و آن را در جایگاه قابل اعتناتری قرار می دهد، مساله «فرم» است . عمده بینندگان این سریال ، به نحو بارزی از صحنه های مربوط به نبردهای رزمی و جنگیدن شخصیت ها با یکدیگر لذت می برند. این «کشش» و «جذابیت»ی که موجب می شود مخاطبان با لذتی غیرقابل وصف به صحنه های شمشیرزنی یا نبرد کانگ فو میان شخصیت ها چشم بدوزند و در گفتگوهای خود نیز به آن اشاره کنند، ناشی از چیست؛ اگر صحنه های نبرد را در سریال «افسانه شجاعان» به یاد بیاوریم ، درخواهیم یافت که در بسیاری از لحظات پرتنش و پرتحرک درگیری ها ، از عناصر سینمایی «فست موشن» (حرکت تند) و «اسلوموشن» (حرکت آهسته) فراوان استفاده شده است . البته بخشی از این نحوه استفاده به سلیقه سازنده اثر مربوط می شود و همین نکته است که در بسیاری مواقع ، اثری را جذابتر از اثر دیگری جلوه می دهد اما در اصل موضوع تغییری ایجاد نمی شود. استفاده مناسب و بموقع از نماهای «حرکت آهسته » یا «تند» کیفیتی دیگر به این صحنه ها بخشیده است . هنگامی که این ویژگی در طول یک قسمت از سریال و همچنین در اپیزودهای مختلف سریال ، به صورت مداوم تکرار می شود ، به عنوان یک «ویژگی» خود را به رخ تماشاگر می کشد و او را وامی دارد تا به آن توجه بیشتری نشان دهد. اکنون ، اگر استفاده مداوم از این عناصر سینمایی را در کنار فرمهای «افسانه وار» روایت ، نظیر همان پرشهای غیرواقعی بلند، میان دو درخت ، ساختمان و… قرار دهیم و آنها را همسو با پیشبرد ماجراها و در متن آنها بدانیم ، درخواهیم یافت که با «فرم بصری » کاملا متفاوتی روبه روییم.

 

پیشنهاد ویژه
دانلود سریال کره ای سرنوشت FAITH دوبله فارسی


آموزش دانلود

پیشنهاد سایت

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مشاهده آرشیو کامل سریال های سایت

به کانال تلگرام سایت بپیوندید bia2melodyirمشاهده کانال
+